top of page

Istel EKG

Istel EKG_edited_edited.jpg

Istel EKG – przebieg badania

Często napady kołatania serca są krótkotrwałe, występują rzadko i trudno jest je uchwycić w klasycznym EKG czy w trakcie klasycznego badania Holter EKG. W takim przypadku za pomocą Istel EKG możemy takie kołatania diagnozować.

Korzystając z Istel EKG wykonujemy badanie EKG z użyciem 6 odprowadzeń  w ciągu kilku minut we własnym domu, pracy bez konieczności wizyty w poradni w trakcie kołatani serca.

ISTEL HR-2000 umożliwi Państwu wygenerowanie zapisu EKG w formacie PDF. Taki zapis należy przeanalizować z lekarzem.

Istel HR-2000 Rejestrator EKG jest to niewielkie, przenośne urządzenie rejestrujące wielkości smartfona oraz aplikacja, którą należy pobrać na Google Play bądź App Store. Aparat Istel  rejestruje sygnały EKG po przyłożeniu go do klatki piersiowej i przesyła je za pomocą sygnału Bluetooth do wybranego przez pacjenta urządzenia mobilnego.

Elektrody służące do odbioru sygnału EKG są wbudowane w urządzenie, dzięki czemu użycie aparatu Istel jest bardzo łatwe. W trakcie niepokojących objawów wystarczy przyłożyć urządzenie do klatki piersiowej i odczekać ustalony wcześniej czas. Domyślnie ustawiony czas to 30 sekund, który można wydłużyć do trzech minut, zmieniając czas w ustawieniach aparatu.

EKG wykonywane za pomocą urządzenia Istel jest bardzo dokładne – aparat rejestruje sygnał za pomocą aż sześciu odprowadzeń EKG (I, II, III, aVR, aVL, aVF) i jest zapisywane w aplikacji. Wygenerowane zapisy powinny być skonsultowane z kardiologiem celem postawienia diagnozy i podjęcia dalszych kroków diagnostyczno-leczniczych.


 

Urządzenie w naszej poradni wypożyczane jest minimum na tydzień.

 

✔️Pacjent otrzymuje od nas aparat i musi pobrać aplikcję ISTEL EKG w sklepie Google Play lub na App Store na wybrane urządzenie mobilne.

Aby wykonać badanie EKG należy:

✔️włączyć rejestrator i połączyć go z urządzeniem mobilnym za pomocą komunikacji Bluetooth. W trakcie nawiązywania połączenia z aplikacją niebieska dioda umieszczona na rejestratorze będzie migać. Kiedy urządzenia prawidłowo połączą się, dioda zaświeci się światłem stałym  oznacza to, że można rozpocząć badanie.

✔️  przyłożyć rejestrator do klatki piersiowej – jeśli jedna z elektrod nie będzie prawidłowo przylegała do ciała, aplikacja podświetli ją na czerwono. Po skorygowaniu ustawienia elektrod rozpocznie się pomiar, którego zapis będzie odbywał się na ekranie telefonu lub tabletu w czasie rzeczywistym.

✔️Po zakończeniu pomiaru należy wpisać swoje dane

✔️ Pełny zapis będzie widoczny po kliknięciu w ikonę „Zapisane pomiary”

✔️ Badanie należy skonsultować z kardiologiem

bottom of page